FENNEL - fenykl - plynatost, kolika, střeva, slinivka

Kód: 83
5 hodnocení
642 Kč 531 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
26.4.2024

Esenciální olej Fennel (olej odpovědnosti) je vyráběný parní destilací z fenyklových semínek. Fenykl je známý pro svou sladkou vůni a účinky přispívající normálnímu trávení. Masáž s tímto olejem ocení hlavně budoucí maminky. Poznejte uklidňující a povzbuzující aroma fenyklu přidáním pár kapek olejíčku do vašeho difuzéru.

Může pomoci při:

 • peristaltika střev a slinivka
 • čistí krev a stimuluje tok žluči
 • kolika, plynatost
 • redukce chuti na sladké

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální olej Fennel je vyráběný parní destilací z fenyklových semínek. Fenykl je známý pro svou sladkou vůni a účinky přispívající normálnímu trávení. Masáž s tímto olejem ocení hlavně budoucí maminky. Poznejte uklidňující a povzbuzující aroma fenyklu přidáním pár kapek olejíčku do vašeho difuzéru.

Může pomoci při:

 • peristaltika střev a slinivka
 • čistí krev a stimuluje tok žluči
 • kolika, plynatost
 • redukce chuti na sladké

Aromatický popis: Medově sladká vůně připomínající lékořici

Objem: 15 ml

Hlavní složky: trans-Anethole, α-pinene, limonene

Fenykl dorůstá výšky až 180 cm a je podobný kopru. Historie fenyklu sahá až do starověku, kdy jej římští válečníci konzumovali, aby byli dostatečně silní na bitvu. Do světa se pak dostal v období mořeplavby. Mezi jeho nejčastější využití patří výroba čaje pro děti nebo koření. Fenykl jakožto zelenina je však použitelný i celý, můžete jej přidat např. do salátu nebo k masu. Na jižní Moravě ho lze dokonce najít růst ve volné přírodě.


Fenykl účinky:

 • Normální trávení
 • Normální funkce dýchacího systému
 • Podporuje aktivitu mléčných žláz.
 • Podporuje sekreci hlenu.
 • Vylučování moči Detoxikace

Lokální použití: Zřeďte 1-2 kapky oleje s podkladovým olejem a naneste na požadovanou oblast, aby se minimalizovala jakákoli podrážděnost kůže. Jako podkladový olej doporučujeme doTERRA frakcionovaný kokosový olej

Aromatické použití: Použijte 3-4 kapky ve zvoleném difuzéru nebo rozetřete 1-2 kapky oleje ve dlaních a prodýchejte.

Emocionální rovnováha: neproduktivní -> vzkvétající

Lze kombinovat s těmito oleji: Ginger, Tangerine, Grapefruit, Patchouli, Blue Tansy, Eucalyptus, Turmeric


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Upozornění: Přecitlivělá pokožka může reagovat podrážděním. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná, kojící, nebo v péči lékaře, poraďte se s lékařem. V případě zarudnutí nebo podráždění pokožky po lokální aplikaci oleje, je vhodné nanést na postiženou oblast rostlinný olej, nejlépe frakcionovaný kokosový olej. Při použití se vyhněte kontaktu s očima nebo do ušního kanálu či dalších citlivých oblastí nebo otevřených ran. V případě, že se tak stane, olej vyplachujte olejem, nikoliv vodou. Tyto informace o produktu nejsou určeny k diagnostice, léčení, prevenci či k omezení jakéhokoliv onemocnění. Žádné z uvedených produktů na těchto stránkách nenahrazují léčiva či lékařskou péči a nejsou náhradou pestré stravy. Tento produkt není určen k diagnostice, léčení, prevenci či předcházení jakékoli nemoci. 

Odmítnutí zodpovědnosti: Celý obsah této webové stránky vychází z názorů společnosti doTERRA, pokud není uvedeno jinak. Jednotlivé články jsou založeny na názorech příslušného autora, který si ponechává autorské právo jako označené. Informace na této webové stránce nemají za účel nahradit individuální vztah s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem a nejsou určeny jako lékařské rady. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali svoje vlastní rozhodnutí v oblasti zdravotní péče na základě svého uvážení a ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým personálem.